İlk Aşk - James Patterson & Emily Raymond | Yazar Tanıtımı | GKBT #11

, , No Comments

Geveze Kalemler'in 11. Blog turunun ikinci gününden herkese merhaba! :)
Bugün sizlere tur kitabımızın yazarı "James Patterson"ı tanıtacağım. Turumuzu Facebook ve İnstagram sayfalarımızdan takip edebilirsiniz. :)
James B. Patterson 22 Mart 1947 doğmuştur. Genel olarak Amerikalı psikolog Alex Cross hakkındaki eserleri ile bilinen, ABD'li gerilim romanları yazarıdır.
Patterson 1986 yılında reklamcılık sektöründen emekli olmuştur ve zamanını roman yazmaya vermiştir. Romanları eskiden Washington Polis Departmanındave FBI'da adli psikologluk yapmış ve günümüzde özel psikolog ve devletdanışmanı olarak çalışan Alex Cross etrafında şekillenir. Alex Cross Amerika'da son 10 yılda en iyi satanlar listesinde bulunan serinin kahramanıdır. Patterson son 33 yılda 71 tane roman yazmıştır. Son 36 yılda 88 kitap yazmıştır. 19 kez üstüste New York Times en çok satanlar listesinde yer almıştır. 63 kere kurgusal hardcover başlığı altında New York Times en çok satanlar ödülünün sahibidir ve bu aynı zamanda bir Guinness Dünya Rekoru'dur. Dünya çapında 250 milyon kopya sattığı kitapları ile son yıllarda Stephen King, John Grishamve Dan Brown kitaplarının toplamından daha fazla kopya satmıştır. Fox Tv programı olan The Simpsons'un Yokel Chords bölümünde ve Castle dizisinin birkaç bölümünde kendisi olarak boy göstermiştir.


Patterson Maxine Paetro, Andrew Gross ve Peter De Jonge gibi çeşitli yazarlarla birlikte çalışmıştır. Sıklıkla diğer yazarlarla birlikte çalışmanın hikayeleri için yeni ve ilginç fikirler doğurduğunu söyler.


Patterson 2009 yılı Eylül ayında, 2012 yılının sonuna kadar yetiştirilmek üzere yazar veya yardımcı yazar olarak 11 tanesi yetişkinler, 6 tanesi de genç yetişkinler için kitap yazma konusunda sözleşme imzalamıştır. Forbes dergisine göre sözleşme bedeli 150 milyon dolardır, ancak Patterson'a göre bu tahmin doğru değildir.


2005 yılında James Patterson PageTurner vakfını kurmuş, okumanın ve kitapların heyecanını yayacak orijinal ve etkili bir yol bulmaları için 850,000 dolar bağışlamıştır.

*YAZARIN KİTAPLARI*Suikast - Nemesis Yayınları
2. Balayı - Nemesis Yayınları
İçgüdü - Nemesis Yayınları
Düzenbaz - Nemesis Yayınları
Oyun - Nemesis Yayınları
İlk Aşk - Nemesis Yayınları
Kabus - Nemesis Yayınları
Ölmek İçin Kötü Bir Gün- Nemesis Yayınları
Sonsuza Dek Okul Kapandı- Novella Dinamik
Melek Deneyi - Novella Dinamik
Ortaokul Hayatımın En Kötü Yılları - Altın Kitaplar
Ortaokul / Beni Buradan Çıkarın - Altın Kitaplar
Ben Komik & Bir Orta Okul Hikayesi - Altın Kitaplar 
Cadı Ve Sihirbaz - Artemis Yayınları
Yaşamak İçin Kaç - Artemis Yayınları 
Bikini - Artemis Yayınları
Alex Cross - Artemis Yayınları
Sahil Yolu - Goa Basım Yayın
Balayı- Goa Basım Yayın
Yanlış Bir Adım - Goa Basım Yayın
Büyük Kötü Kurt - Goa Basım Yayın
CanKurtaran - Goa Basım Yayın
Menekşeler Mavidir - Goa Basım Yayın
Göl Evi- Goa Basım Yayın
Mary Mary - Goa Basım Yayın
Balayı - Goa Basım Yayın
Güller Kırmızıdır - Goa Basım Yayın
Sansar - İnkılap Kitabevi
İlk Ölüm - İnkılap Kitabevi
İkinci Şans - İnkılap Kitabevi
3. Derece - İnkılap Kitabevi
İkaz&Korku Sadece Bir Başlangıçtır - İnkılap Kitabevi
7. Cennet - İnkılap Kitabevi
Fatima'nın Sırrı - İnkılap Kitabevi
5. Atlı -  İnkılap Kitabevi
Kedi Ve Fare - İnkılap Kitabevi
6. Hedef - İnkılap Kitabevi
Öldüren Öpücük - İnkılap Kitabevi
Saklambaç - İnkılap Kitabevi
Son Uyarı - İnkılap Kitabevi
Rüzgar Estikçe - İnkılap Kitabevi
 4 Temmuz - İnkılap Kitabevi
Londra Köprüleri - İnkılap Kitabevi
Jack & Jill - İnkılap Kitabevi

Son olarak tur kitabımızın tanıtım bültenini ekliyorum. Kitap hakkındaki yorumum ilerideki günlerde sizlerle olacak. :)Onları hiçbir şey ayıramaz sanıyorlardı.

Axi Moore, sıradan hayatından memnun gibi görünse de, bambaşka hayalleri olan bir genç kızdır. İçinden geçenleri anlatabildiği tek kişiyse, en yakın arkadaşı Robinson'dır. En yakın arkadaşı ve biricik aşkı. Bir gün Axi, hayal ettiği hayatı yaşamaya karar verir ve Robinson'a, onunla birlikte şehir şehir dolaşmayı teklif eder. Hayatında ilk defa duvarlarını yıkacak ve kalıpların dışına çıkacaktır. Ancak atıldıkları bu macera, kısa sürede kontrolden çıkar. 

James Patterson'ın kendi hayatından da izler taşıyan bu sürükleyici hikâye, ilk aşkın gücünü ve onun nasıl hayatınızın geri kalanını da etkileyeceğini anlatıyor.
(Tanıtım Bülteninden)

0 yorum:

Yorum Gönder