2018'in İlk Mim Yazısı

, , 4 comments

Merhabalar ^^
Tatil döneminde olunca yoğun dönemlerimin acısını çıkarırcasına bol bol yazı yazıyorum. Bugün de etkinlikler gibi sevdiğim bir yazı türü olan mim yazısı ile karşınızdayım. Ruhuna Renk Kat blogunun sahibesi canım Kübra'cığım, 2017 değerlendirmesi niteliğindeki bu yazı için beni mimledi. :)
Ben de hemen cevaplarımla geldim! ♥
1. 2017 senin için 5 üzerinden kaç puan alır?

2017 yılı benim için karmakarışık oldu diyebilirim. Aşırı mutluluk da yaşadım, büyük kayıplar sonucunda yoğun üzüntülerim de oldu. Gelişmemi sağlayacak, dersler çıkardığım şeyler yaşadım. Dürüst olmak gerekirse çok iyiydi ya da çok kötüydü diyemiyorum. Bu sebeple puanım 5 üzerinden 3.


2. Maddi açıdan mı çok şey kazandın, manevi açıdan mı?

İlk soruda bahsettiğim nedenlerden dolayı manevi açıdan çok şey kazandığımı düşünüyorum. :)


3. Kitap okumaya ne kadar özen gösterdin?

Kitap okumayı çok sevdiğim için elimden geldiğince özen gösterdim. Birkaç senedir kendime okuma hedefleri koyuyorum. 2017 yılı için koyduğum hedefi tamamladım. Fakat yine de bu sayının yetersiz olduğunu düşünüyorum. Umarım 2018 yılında daha fazla kitap okuyabilirim. ♥


4. Hiç pişman oldun mu?

Yaşadığım bazı olaylar sonucunda elbetteki pişmanlık hissettiğim zamanlar oldu. Fakat daha sonra bu olaylar üzerinde düşününce pişmanlığın yerini bunların benim için deneyim olduğu kanısına vardım.


5. Hiç bağışta bulundun mu?

"Sağ elin verdiğini sol el görmemelidir" hadisinin anlamı cevap için yeterli bence. :)


6. Kendine yeteri kadar vakit ayırdın mı?

Evet, ayırdım. Bazen hiçbir şey yapmadan boş boş oturdum. Bazen sevdiğim dizilerini izledim, kitaplar okudum. Spor yapma girişimlerinde bulundum. Ve buna benzer şeyler... :)

7. İş/okul kısacası çalışma hayatında ne kadar başarılıydın? (10 üzerinden) 

Hala öğrenci olduğum için henüz iş hayatına atılmadım. Okul durumumu değerlendirecek olursam başlarda biraz düşüş yaşasam da sonradan bu durumu çok iyi toparladığımı düşünüyorum. :) 


 8. Hayatına giren mi çok oldu, çıkan mı? 

Epey bir farkla giren. Gerek sosyal medya üzerinden gerekse normal yaşantımda bir sürü güzel insanla tanıştım. Zaman zaman olumsuz şeyler yaşayıp sosyal medyadan uzaklaşmak istesem de uzun vadeli düşününce hayatıma çok güzel katkıları olduğunu fark ettim. Bu sebeple hem blog hesabımı hem de instagram hesabımı açtığım için mutluyum. Okulum sebebiyle Yalova'da yaşıyorum. Yalova'da yaşayan blogger arkadaşlarımın tanışma etkinliği yapması sayesinde harika insanlarla tanıştım. Ruhuna Renk Kat blogunun sahibesi Kübra ve Kadınca Bir Mesele blogunun sahibesi Pınar bunların başında geliyor. Onlarla ve onların aracılığıyla yepyeni arkadaşlıklar kurdum. :)

9. Gereksiz harcamaların mı ön plandaydı, iyi yatırımların mı?

Genel olarak gereksiz harcamalardan kaçınan, tutumlu denebilecek yapıda bir insanım. Bu sebeple gereksiz harcamalarım olmadı. En büyük ve iyi yatırımım kitaplarım! :)

 10. Blogunun durumu 2017'de nasıldı?

Blog açısından kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum.  Başlangıçta sadece kitaplar üzerinde içerikler yazıyordum. 2017 yılında değişik içeriklere yönelme kararı aldım ve bu doğrultu da çalışmalar yaptım. Halen bu konuda yeni arayışlar içerisindeyim. :)
Bu soru için sizlerin cevabını da merak ediyorum. Sizce blogumun durumu nasıldı? Geliştirmemi ya da eklememi istediğiniz bir şeyler var mı? Cevap verirseniz çok mutlu olurum, yorum ve önerilerinize her zaman açığım. :)
***
Benim yanıtlarım bu şekildeydi. Umarım keyif alarak okumuşsunuzdur. Soruların cevaplarını düşünürken kendimi gerçek bir değerlendirmeden geçirdim bu sebeple soruları yanıtlamak benim için eğlenceli oldu. Beni mimleyen Kübra kuzuma teşekkür ediyorum. ♥

Benim mimlediğim kişiler ise;
Gonca'nın Dünyasından
Elmas Pırıltıları
The Saglam's
4 yorum:

 1. Ben mim yazını çok sevdim kiiiii 💕 Eline sağlık kuzum, 2017 çok şey katmış sana dilerim 2018 de daha güzel olanları katar hayatına bir bir :) İyiki etkinlik oldu da seninle tanışma fırsatını buldum, koccaman öperim💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaa teşekkür ederim kii 💜ikimiz içinde öyle olur inşallah :) tanışma etkinliğimiz 2017'deki iyi ki'lerimin başında geliyor, ben de seni koskocaman öperim 😘💜

   Sil
 2. Keyifle okudum canım eline sağlık :)

  YanıtlaSil