The Beauty Inside | Dizi Yorumu #KoreDizisi

, , 7 comments

Adı: The Beauty Inside | 뷰티 인사이드
Tür: Romantik, Fantastik
Yönetmen: Song Hyun-Wook
Senarist: Im Meari
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2018
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore
Oyuncular: Seo Hyun-Jin, Lee Min Ki, Lee Da-Hee, Ahn Jae-Hyeon

"Kimi zaman güzellikler kusurların birleşmesinden doğar."
diye yazmış Lemariz M.A. Yoksun kitabında. 
Bu satırları okurken The Beauty Inside dizisi geldi aklıma. Ne kadar anlamlı diye düşündüm ve diziyi de özetleyen bir cümle olduğunu düşündüğüm için yazıma bu satırlar ile başlamak istedim. :)KONUSU
Ünlü oyuncu Han Se Kye, işinde çok başarılıdır fakat onu zor duruma sokan bir rahatsızlığı vardır. Her ayın belirli bir gününde farklı bir insana dönüşmektedir. Bu durum onun başına bir sürü bela açmakta ve gün geçtikçe bu sırrı saklamak zorlaşmaktadır. Yine böyle bir anında yaşadığı sorun sebebiyle Seo Da Jae ile tanışır. Aralarında büyük bir sürtüşme olsa da Han Se Kye, Seo Da Jae'nin de sahip olduğu hastalık ikili arasındaki mesafeleri kapatarak kusurlardan doğan bir aşka dönüşür. 

KARAKTERLER
Seo Hyun Jin, Han Se Kye karakterini canlandırmakta.
Çok ünlü bir oyuncu olan karakterimiz her ay belirli zamanlarda farklı kişilere dönüştüğü için iş hayatında zorluklar yaşamaktadır ve bunu herkesten gizleyebilmek için hakkındaki tüm kötü yorumlara katlanmak zorunda kalır.
Seo Hyun Jin'i daha önce Another Miss Oh dizisinde izlemiştim. Fakat bu dizide öyle farklı geldi ki gözüme sanki başka birini izliyor gibi hissettim. Bu diziyi izledikten sonra çok başarılı bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. :)


Lee Min Ki, Seo Da Jae karakterini canlandırmakta.
Geçirdiği bir kaza sonucu yüz körlüğü hastalığına yakalanan genç adam, çok ünlü bir hava yolu şirketinin ceosudur. Bundan dolayı hastalığını gizlemek zorunda kalır. Bu durum ona zorluklar yaşatsa da keskin zekası ile zorlukların üstesinden gelmeyi başarır.
Fotoğrafta güldüğüne bakmayın dizide tüm suratsızlığı ile boy gösteren bir beyefendi kendisi. Diğer dizilerinde de böyle olduğunu duyunca kendisine Nemrudun Oğlu lakabını verdim! :D ve böyle oluşu nedense daha çok ilgimi çekti. Oynadığı diğer dizileri de izlemeyi düşünüyorum. 


Lee Da Hee, Kang Sa Ra karakterini canlandırmakta.
Seo Da Jae'nin üvey kardeşi olan genç kadın, rakip hava yolu şirketinin ceosudur. Hırslı ve zeki genç kadın, kırılgan ve ilgi isteyen zayıf yanını kapatmak için çevresine güçlü görünmeye çalışır. Fakat Ryu Eun Ho ile tanıştıktan sonra sert duvarları kırılmaya başlar. :)
Lee Da He'yi Running Man sayesinde tanımıştım fakat dizide o kadar farklı geldi ki o olduğunu çok sonraları fark ettim. Oyunculuğunu sevdiğimi söyleyebilirim.


Ahn Jae Hyeon, Ryu Eun Ho karakterini canlandırmakta.
Han Se Kye'nin sırrını bilen en yakın arkadaşlarından biri olan Eun Ho'nun çok temiz bir kalbi var. Çevresindeki herkese yardımcı olmaya çalışan ve güzel enerjisi ile herkesi etkisi altına alan bir karakter. Öyle minnoş ki izlerken "Yaa bu çocuk çok tatlıı! Keşke benimde böyle bir arkadaşım olsa!" deyip durdum. :)


Bu iki tatlışa değinmeden geçmek istemedim çünkü ikisini de çok sevdim. Karakterleri gerçekten tatlı ve eğlenceliydi. Azıcık spoi olacak ama ikisinin çift olacaklarını düşündüm ama umduğumu bulamadım ne yazık ki 🙈  


YORUMUM
Diziye dair hiçbir şey bilmeden kardeşimin ( Gonca'nın Dünyasından ) tavsiyesi üzerine başladım ve iyi ki izlemişim dediğim diziler arasında yerini aldı.
Aslına bakarsanız bitireli birkaç ay oldu fakat favorilerim arasına girdiği için geç de olsa sizlerle paylaşmak istedim. :)
Her şeyden önce dizinin vermek istediği mesaj harika. Güzellik kavramını belirli bir kalıba sokup böyle olmayanların dışlanıp hor görüldüğü bir devir yaşarken, yüz körlüğü olan bir adamın her an başka birine dönüşme gibi çok farklı durumu olan bir kadına aşık olması ve kime dönüşürse dönüşsün onu tanıyıp sevebilmesi.. Fazla mı abartıyorum bilmiyorum ama beni çok ama çok etkiledi. *.*
Genel konunun haricinde her bölümde yansıtılan kısa hikayeler hayatın içinden bir şeyler sunuyordu. Kimi zaman tebessüm ettirirken kimi zaman da sizi duygusallığa sürükleyerek ağlatabilecek seviyedeydi. Bu satırları yazarken hatırlayınca boğazım düğüm düğüm oldu yine 🙈  
Uzun lafı kısası uzun süre etkisinden çıkamayacağım diziler listesine eklediğim The Beauty Inside'ı sizlerinde izlemesini çok isterim. ♥Yazıda kullanılan tüm görseller Google görsellerden alınmıştır.

7 yorum:

 1. Açıkçası merak ettim bu diziyi. Lee Min Ki sevdiğim bir oyuncu bu sebeple fırsat bulduğumda izleyeceğim. Emeğinize sağlık... :)

  YanıtlaSil
 2. aldım listeyeeee oleeey severiim :)

  YanıtlaSil
 3. Canım güzel bir dizi paylaşmışsın.En yakın zamanda bakmak isterim.Tesekkurler ����

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim abla, umarım sen de seversin :)

   Sil