Mekanik Aşk - Zeliha Eren | Kitap Yorumu | GKBT #14

, , No Comments

Kitabın Adı : Mekanik Aşk
Yazarı : Zeliha Eren
Yayınevi : Ephesus Yayınları
Sayfa Sayısı : 512
Seri : Bilişim İstihbarat Servisi #2

Herkese merhaba! :)
Geveze Kalemler ekibi olarak dur durak bilmeden turlarımıza devam ediyoruz. 14. turumuz için tatlı mı tatlı, eğlenceli mi eğlenceli bir kitap olan Mekanik Aşk'ı ağırlıyoruz. :)


Bilişim İstihbarat Servisi'nde macera hız kesmeden devam ediyor! Kemerlerinizi çıkarmadınız, değil mi? Gördüğü her güzele kur yapabilme yeteneği olan, Bilişim İstihbarat Servisi'nin cesur ve yakışıklı ajanı Alex Cavendish, dünya kadın popülasyonu içinde asla öpmemesi gereken tek kadının dudaklarına dokunurken, geri dönüşü olmayan bir yola girdiğinin farkında değildi. Julie Thompson, robotlarıyla mutlu mesut yaşayan, onlara nesli tükenmekte olan son panda yavrusu muamelesi yapan bir bilim insanıydı. Fakat evrenin onunla ilgili farklı planları vardı. Hayatı boyunca nefret ettiği adamın çekimine kapılıp bir yanardağa dönüşmüş, bu da yetmezmiş gibi bir anda ajan olup göreve gönderilmişti. Üstelik de onunla… Alex, aristokrasinin beşiği olan İngiltere'de skandal haberler, renkli alışveriş poşetleri, işkence aletine dönüştürülmüş rujlar ve katil olma potansiyelini ortaya çıkaran futbolcuların arasında akıl sağlığını korumaya çalışırken, bir yandan da kendi de dâhil olmak üzere- dünya çapında birçok ajanın hayatını kurtarmayı amaçlayan görevde başarılı olmak için, geçmişinden gelen şeytanlarıyla savaşmak zorunda kalır. İki inatçı yüreğin baştan çıkarma oyunlarıyla süslenen doludizgin aşkına kahkahalarla eşlik ederken, tehlikeli maceralarla kalp atışlarınız yükselecek. Tavsiye: Kesinlikle sakin olmadan okuyun! Öfke hiç bu kadar ateşli olmamıştı. Tutku hiç bu kadar alev almamıştı. Ve aşk… Belki de hiç bu kadar eğlenmemişti bu iki delinin kalbine düşene dek. 
 (Tanıtım Bülteninden)Mekanik Aşk ismi itibariyle ilgimi çeken bir kitaptı. Kuzey Masalı'nı okuduğumda ise konusu hakkında ufak tefek bilgiler edindim diyebilirim, özellikle kitabın son bölümlerinde Alex ve Julie arasında gelişen olaylar merakımı iyice arttırdı.
Kitabın başlarında Alex ve Julie'nin tanışıklığının çocukluklarına dayandığını öğreniyoruz. Bu dönemde Alex, Julie'ye hoş olmayan şeyler yapıyor. Seneler sonra karşılaştıklarında ise Julie bunların acısını çıkarıyor tabi ki.
Yazarımızın öyle değişik kurgu şekli var ki kitaba başladığınızda sıradan bir aşk hikayesini okuyacağını düşündürürken ilerledikçe olaylar da gelişmeye başlıyor. Zaman zaman kahkahalar atıp, bol aksiyonlu bölümlerde heyecanlanırken bir sonraki bölümde hüzünlenip ağlayacak duruma geliyorsunuz. Bu açıdan Zeliha Eren'in anlatım tarzını sevdim. Bol aksiyonlu romantik tür kitapları seven biri olarak tek istediğim bütün sürprizleri sona bırakmaması. :))
Karakterlere değinecek olursam BİS'teki bütün ajanları çok seviyorum. Hepsi çok eğlenceli,samimi karakterler. Alex, çapkın ve vurdumduymaz halleriyle beni kızdırsa da yaşadıklarını öğrenince içim cız etti. Bu hallerinin savunma mekanizması olduğunu arkasında çok zorlu şeyler yaşamış güçlü bir karakter olduğunu anladım.
Julie de aynı şekilde kötü olayların üstesinden gelmeyi başarmış güçlü bir kadın.
Kitapta kızdığım tek karakter Alex'in babası oldu. Kendince sebepleri olsa da sevemedim.. Spoiler vermemek adına burda durmalıyım. :)
Son olarak tasarımından bahsetmezsem olmaz. Kitabın cildi o kadar tatlı ki okurken ve sonrasında herkese gösterdim. :) Cildin üzerinde yer alan objeler kitabın içeriğiyle oldukça uyumlu. Her bölüm için tasarlanan sayfalarda oldukça hoş.♥

Genel olarak severek ve eğlenerek okuduğum bir kitaptı. Hem macera hem eğlence dolu bir kitap arıyorsanız Mekanik Aşk okumalısınız derim. 

Kitaba Puanım : 4/5 ♥

0 yorum:

Yorum Gönder