Aşk Dileği - Jill Shalvis | Kitap Yorumu

, , 16 comments

Merhabalar ^^
Bugün sizlere okurken tatlı Noel filmlerini izliyormuş hissi veren bir kitap getirdim. Aşk Dileği, adından da anlayacağınız üzere romantik bir hikaye.
Evcil hayvanlara yönelik bir dükkanı olan Willa Davis, üstü başı köpek pisliği içindeyken elinde bir kedi çantası ile çaresiz halde dükkanına gelen adamı görünce çok şaşırır. Çünkü gelen kişi liseden beri aklından çıkaramadığı ilk aşkı Keane Winters'dan başkası değildir. Dans pistinde onu eken Keane'i yıllar sonra bu şekilde göreceği aklının ucundan dahi geçmezdi çünkü.  Aşkına karşılık bulamayışı hala onu üzse de adamın yardım talebini de geri çevirmez.
Keane ise Willa'yı hatırlamadığı için genç kadının aksi tavırlarının sebebini anlayamasa da Sally teyzesinin emaneti olan canavar kediden kurtulduğu için rahatlar.
Yıllar sonra yeniden bir araya gelmeleri Willa'nın dükkanına gidip gelirken yanından geçtiği Aşk Havuzuna para atarak dilediği dileklerin sonucu mu yoksa kaderin bir oyunu mu dersiniz?  Peki ya Willa kalp kırıklığını bir kenara atıp Keane'a bir şans daha verebilir mi? :)
~~~~
"Seni acil durumlar için buzdolabımda sakladığım çikolataya benzetiyorum."
"Dayanılmaz mı ?"
"Sağlığım için kötü"

~~~~
Noel temalı, tatlı bir hikayeydi Aşk Dileği.
Küçüklüğünde bazı yaralar alsa da kendi ayaklarının üstünde durabilen güçlü bir kadın Willa. Hayvanlara, hayatındaki insanlara, kısacası her şeye kolayca bağlanan sevgi dolu biri. 
Keane ise biraz kapalı kutu, kendini işe vermiş ve bağlanma konusunda oldukça temkinli. Ta ki Willa ile karşılaşana dek. Genç kadın onun için sihirli bir değnek gibi, hayatına dokunduğu anda Keane'nin de ne kadar harika biri olduğunu görüyoruz. Hal böyle olunca mutlulukla da okunuyor. Çünkü romantik hikayelere bayılırız! :)
Jill Shalvis sıkça gördüğüm bir yazar olsa da Aşk Dileği ile tanışmış oldum. Aşk, aile ve arkadaşlık kavramlarını güzel bir şekilde ele alan, akıcı bir anlatımı vardı. Severek okudum ve romantik tür okumayı sevenlere tavsiye ederim. :)
~~~~
Not: Yorumu hazırlarken yaptığım araştırmada Aşk Dileği'nin, Heartbreaker Bay serisinin 2. kitabı olduğunu öğrendim. İlk kitap Küçük Tatlı Yalanlar ismiyle dilimize çevrilmiş. Seri olarak geçse de farklı karakterler anlatıldığı için bağımsız şekilde okunabilir. :)
~~~~

KİTABIN KÜNYESİ
Adı: Aşk Dileği 
Özgün Adı: The Trouble with Mistletoe 
Yazar: Jill Shalvis 
Çevirmen: Gülfem Çırak 
Yayınevi: Nemesis Kitap 
Sayfa sayısı: 360 
Baskı tarihi: Kasım 2019 
Seri Sıralaması: Heartbreaker Bay #2 
Goodreads Puanı: 3,93

16 yorum:

 1. Güzel bir inceleme olmuş :) Kalemine sağlık...

  YanıtlaSil
 2. İlgi çekici bir konusu var. Listeme ekleyeyim hemen! Ellerine sağlık yine mükemmel bir inceleme olmuş! :)

  YanıtlaSil
 3. Bu kitap dışında kalanların hepsini okumuş biri olarak uzun zaman sanırım bu yazarı okumam. Zira diğer kitaplarında çok fazla bazı sahneler vardı ve konu güzel olsa da atlayarak okumak zorunda kaldım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neyi kastettiğini anladım, yorumda ondan bahsetmeyi unutmuşum.
   Peş peşe okunacak tarzda içeriği yok bence, benzer şekilde olacağı için ve o sahneler sebebiyle sıkabilir.

   Sil
 4. hoşmuş. filmi olsun bunuuun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. filmi de varmış, The Trouble with Mistletoe ismi ama çevirisi yokmuşş :/

   Sil
 5. ben artık aşk ronamlarını da filmlerini de eskisi kadar izlemek istemiyor ve okumuyorum çok inandırıcı gelmiyor :) ama tanıtımınız güzel olmuş teşekkürler bu arada diğer hesabımla da takibe aldım saygılar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belirli bir yerden sonra aynı zevki vermiyor, ondandır :)
   Ben teşekkür ederim :)

   Sil
 6. Çok hoş ve yerinde bir benzetme olmuş :))
  Beklentiye girmeden okunacak tarzda tam da :)

  YanıtlaSil
 7. Thanks your visiting. I'll visit your blog :)

  YanıtlaSil
 8. Noel kitaplarına bayılıyorum, hemen not aldım, okurum bunu :))

  YanıtlaSil
 9. filmi vardı sanırsam ama izlemedim

  YanıtlaSil