Kalp Ne İsterse O Olur - Meryem Nart | Kitap Yorumu

, , 6 comments

 


"Burası gerçek dünya peri masalı değil, yaralı kalbim."

~~~~

Şeyda, herkesin imrenerek baktığı Çulhaların bir tanecik kızı. Ona yüklenmiş bu sıfatın ağırlığı altında kendi hayatını özgürce yaşayamayacağını düşünmektedir. Bu düşüncenin verdiği öfkeden ise buz pateni yaparak ve Yağız'ı izleyerek kurtulmaktadır.

Yağız Kahraman, nam-ı diğer Buzda Sevişen Adam. Gizemli halleri ve buz üzerindeki harika gösterileri ile tüm kadınları etkisine alır. Tabii bunların arasında Şeyda Çulha da var. :)

Gizemli kahramanımız Yağız, bir gün Şeyda'ya hem çok şaşırtan hem de hayır diyemeyeceği bir teklifte bulunur. Geçmişte yaşadıklarının benzerliği nedeniyle birbirlerine iz kardeşi diyen Şeyda ve Yağız'ın yolculuğunda hem hüzünlü geçmişlerine hem de heyecan dolu yolculuğuna tanıklık ediyoruz.

~~~~

“Karanlığın arasından aydınlanan güzel bir ışık.Kalbini ısıtan güzel bir gülümseme. Ruhuna değen ela bakışlar. Ona doğru çekildiğin güzel bir ten. Gözlerimi yakan ama yine de kendine baktıran bir adam. Yağız Kahraman.” 

~~~~

Kalp Ne İsterse O Olur, Meryem Nart'ın kaleminden okuduğum ilk kitaptı. Hem konusu ile hem de tasarımında mor rengin kullanılması sebebiyle dikkatimi çeken KNİOO'u beklentimi karşılar şekilde heyecanla okudum. Yazarımızın akıcı anlatımı ve kurgudaki sürprizleri de bu heyecanı arttırdı diyebilirim.

Şeyda'nın hayatından bu denli bezmiş olmasının sebebini, Yağız'ın gizemli duruşunun arkasında neler yaşadığını, ikilimizin çıktığı yolculukta nelerle karşılaşacağını merak ederek çevirdim sayfaları. Sonunda ise tam bir sürprizle karşılaştım. Hiç beklemediğim bir sonla karşılaşınca devamında neler olacağını acayip şekilde merak ediyorum. İkinci kitabı nasıl beklerim bilmiyorum. :))

Benim gibi yoğunluğunuzu ve yorgunluğunuzu unutturacak, okurken sizi içine alacak türde kitap okumak isterseniz Kalp Ne İsterse O Olur'u tercih edebilirsiniz. ♥

~~~~

"İstediği kadar mayın sersin yoluma,ben gördüğüm mücevherden vazgeçmem."

~~~~

KİTABIN KÜNYESİ
Adı: KNİOO
Yazar: Meryem Nart
Yayınevi: Ephesus
Sayfa Sayısı: 400
Baskı tarihi: Haziran 2021

6 yorum:

 1. Teşekkürler bu güzel inceleme için:) kalemine sağlık...

  YanıtlaSil
 2. Konusu biraz dizi tadında gibi geldi. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dizi değil de gençlik filmi tadında desek daha doğru olur :))

   Sil
 3. Güzel bir kitap ☺️. Şimdiden mutlu bir yıl dilerim ☺️

  YanıtlaSil