Mim: 2018 Dünya Kupası

, , 16 comments


Herkese merhaba ^^
Bugün size çok farklı bir mim yazısı ile geldim. Periodic Library nin başlattığı bu mime İrem yani Gezegenlerin Sihri davet etmişti. Üzerinden biraz zaman geçti ama çok hoşuma gittiği için geç de olsa yapmak istedim. :)


Bu yıl okuduklarımdan seçtiğim 12 kitabı kendi aralarında gruplara ayırıp birbiriyle karşılaştırarak kazananı seçeceğim. Biraz zor ama eğlenceli olacak gibi. Hazırsanız başlıyoruuzz! :)

İşte benim 2018 Dünya kupasına katılacak takımım;

A Grubu
Kuyucaklı Yusuf *
Mutlu Prens
Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler


Her birini severek okuduğum için seçim yapmak beni epey bir zorlasa da ilk grubunun kazananı Kuyucaklı Yusuf oluyor. Okumadıysanız 3 kitabı da tavsiye ederim. :) 

B Grubu
İsimsiz Dosya Neşe
Sen *
Aşk Başka Bir Şey

Yine zorlayıcı bir grup. 3'ü de sevdiğim tür ve yazarlar olduğu için hepsi benim bebeklerim diyeceğim ama bir kazanan seçmek zorundayım ve bu Sen kitabı oluyor. ^^

C Grubu
 Lydia *
Kurban Mı Cellat Mı
Merhametli Ölüm

Ben ki gerilim sevmem diyen bir insanım ama bu kitapları okurken kendimi sorguladım ve de bu türe haksızlık ettiğimi fark ettim. Hepsi birbirinden güzel seriler fakat Katiller Çetesi ile daha önce tanıştığım için Lydia bu turun galibi oluyor. :)

D Grubu
İkinci Hayatın Tek Bir Hayatın O.A.B. *
Büyüdüğün Zaman Anlayacaksın
Ateşle Oynama

Bu ekipte epey çekişmeli bir yarış içerisinde. Allah'ım nasıl seçeceğim nidaları eşliğinde, diğerlerine biraz haksızlık ederek ilk önce okumuş olduğum İkinci Hayatın Tek Bir Hayatın Olduğunu Anladığında Başlar kitabını seçiyorum. ^^

YARI FİNAL ZAMANI

Yarı final talihlilerini seçmekte bile zorlanırken bu tur daha bir zor geçecek benim için. Kıran kırana geçecek bu yarışmaya başlayalım bakalım!

Kuyucaklı Yusuf  |  Sen

Bana göre ikisi de türünde kendini kanıtlamış kitaplar ve yazarlar. Seçim yapmak çoook ama çok zor fakat Sabahattin Ali sevgim ağır bastığı için Kuyucaklı Yusuf finalist olmaya hak kazanıyorrr!! :))


Lydia  | İkinci Hayatın T.B.H.O.A.B.

Ve yine zorlayıcı bir karşılaşma. İki kitabı okurken de çok etkilenmiştim fakat Katiller Çetesi serisine olan sevgim bir başkadır. O yüzden Lydia ikinci finalist oluyor. :)

FİNAL

Finalistlerim Kuyucaklı Yusuf ve Lydia oldu. Bambaşka türlerde iki kitap olsa da ikisini de seviyorum. Bu sebeple Periodic Library'de gördüğüm teknik ile kazananı seçmek istiyorum. Belirlediği birkaç kriter varmış bunlar: konu, dili, karakterler, akıcılık ve final. Bu kategorileri 5 puan üzerinden değerlendirerek sonuca ulaşacağız. 

Kuyucaklı Yusuf: konu (5) + dili(5) + karakterler(5) + akıcılık(5) + final(5) = 25
Lydia: konu(5) + dili(5) + karakterler(4) + akıcılık(5) + final(5) =24

Vee 2018 Dünya Kupası bir puan fark ile Kuyucaklı Yusuf'a gidiyor!! ^^Eğlenceli olduğu kadar zorlayıcı olan bu mim için benim davet ettiklerim;

İlle Kitap
Kozmokitap

Yapmak isteyen herkes ben davet etmişim gibi yapabilirler. Okumaktan keyif alırım. :)

16 yorum:

 1. Kesinlikle yapacağım, ama tabisi önce zaman ayarlamam ve kitaplara karar vermem lazım 😉

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Karar vermek gerçekten zorluyor 🙊 senin seçimlerini de merakla bekliyorum abla 😍💜

   Sil
 2. Yalnız bu Mimi hazırlayan arkadaşlar kesin Sayısalcı sistematik bir etkinlik olmuş çünkü😁❤️Keyifle oludum gizommm😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dimi 😁 ben de aynısını düşündüm 🤭 keyif almana çok sevindim Büş'ümm 😍😍😘😘💜💜

   Sil
 3. çok haklı bir ödül çokk benim de çok çok sevdiğim bir romandır ama ikinci olan kitabı da merak etmedim değil

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim içinde tüm zamanların favorisi niteliğinde.💜 Uzun soluklu bir serinin 7.kitabı o abla, ilgini çeker mi emin olamadım 🤭🙊

   Sil
 4. ne kadar değişik bir o kadarda zor mim :)) ama sen çok keyfili yapmışsın hoşuma gitti anlatımın :)) güzeldi emeğine sağlık canım benim sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten çok zorladı beni ama keyif de aldım 😊 böyle düşünmene çok mutlu oldum gerçekten, keyif almana da sevindim. Çok teşekkür ederim 😍😍💜💜

   Sil
 5. Zorlayıcı bir mim olmuş. Kazananı belirlerken çok zorlanacağım. Davet için teşekkür ederim canım, kitapları yarıştırayım önce sonra kazananı yazarım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim abla, umarım keyif alarak yaparsın :) Senin seçimlerini merakla bekliyorum. :)

   Sil
 6. Güzel bir mim olmuş, kazanan zaten hakediyor. Diger kitaplari not ettim, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 7. ayyyy lydia ben de çok sevdim yaaaa devamını okuycam işallah merak ediyoom, kuyucaklının kazanması da normal amaaa, burdaki bilmediğim kitaplara da bakarım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dimiii yazar gittikçe güzelleştiriyor seriyi. Çıksa da okusak hemen :) Bak bak tavsiye ederim hepsini <3

   Sil
 8. Güzel bir mim olmuş, bilmediğim kitaplar var arasında not aldıım :D

  YanıtlaSil