Operatöre Bağlanıyorsunuz 1 - K. Kübra Berk | Kitap Yorumu

, , 16 comments

 


Bir telefon şakası insanın hayatını ne kadar etkileyebilir?

Çoğumuz altı üstü bir telefon şakası, ne olabilir ki yani deriz ama Serce Sevinç'in hayatında büyük sorunlara neden olur. Çünkü Serce, bir internet sitesinin müşteri hizmetleri bölümünde operatör olarak çalışmaktadır. İş arkadaşlarının rekabatçi davranışları nedeniyle oldukça bunalmışken, bir gün  bir telefon şakasının hedefi oluverir. Bu durum sıkıntılarına tuz biber olurken, Serce'nin sessiz sakin kalacağını asla düşünmeyin. Çünkü asıl olaylar şimdi başlıyor! 

~~~

 "İsmim Serce. Size nasıl yardımcı olabilirim?"
Karşıdan muzip bir ses duyuldu.
"İsmim Ceyhun. Size nasıl yürüyebilirim?"
Dudaklarımdakı sahte tebessüm yavaş yavaş gerçeğe evrildi. Az sonra ağzım yırtılırcasına sırıtıyordum. "Hı?"
"Günüm diyorum... Sesini duyunca aydı."

~~~

Serce Sevinç, iki kedisi ve bağımlısı olduğu dizileriyle işi arasında rutin bir hayat sürmektedir. Yaşamı sakin olsa da kendisi hiç öyle bir insan değildir. :) Oldukça rekabetçi, inatçı ve sivri dilli bir karaktere sahiptir. Kendisine yönelik yapılan bir şeye (şaka dahi olsa) asla boyun eğmez ve intikamını alır! Ceyhun, Serce'ye şaka yaparak hayatının hatasını yaptığını böylece fark edecek...

Ceyhun Çapkın ve arkadaşları, hayatlarındaki çoğu şeyi alaya almayı huy edinmiş, sinir bozucu karakterler desem yalan olmaz. Ama bu sefer sert kayaya çarptıklarının farkında değiller tabii. :D

Operatöre Bağlanıyorsunuz kitabı, K. Kübra Berk'in kaleminden okuduğum ilk kitap oldu. Öncelikle kapak ve mizanpaj tasarımının çok hoş ve içerikle uyumlu olduğunu söylemek istiyorum. Kapak tasarımındaki ve kitabın içerisinden çıkan küçük kartın üzerindeki detaylar tam anlamıyla Serce karakterini yansıtmış. 

Kurgusal olarak tahmin edilebilir bir ilerleyişi olsa da diyaloglar ve karakterler eğlenceli olduğundan keyifli ve hızlı bir okuma oldu benim için. Yazarımızın günlük hayatta karşılaşabileceğimiz diyalogları keyifli bir üslupla aktarması anlatımın akıcılığını desteklemişti.

Serce, lafını esirgemeyen ve hakkını sonuna kadar savunan hallerini çok sevdim. Ceyhun ve arkadaşlarının yaptığı tatsız şakanın, işini ne kadar olumsuz etkilediğini öyle bir anlatıyor ki Ceyhun vicdan azabından telafi etmek için kırk takla atıyor desem abartmış olmam. 

Ceyhun'a başta çok sinir oldum ama sonra hatasını telafi etmek için yaptıklarıyla iyi bir karakter tarafına geçiş yapabildi. Neler yaptığını söyleyip spoi vermiyim ama o hallerini okumak çok hoşuma gitti.🤭

Kitabın sonunda yaşanacakları az çok tahmin etsem de son kısımlarını bayağı bir heyecanla okudum. Neler olacak, karışan bazı durumlar çözüme ulaşabilecek mi vs diye beklerken kitap bitiverdi. Devam kitabı olduğundan bazı sorular ve olaylar çözüme kavuşmadı ama neyse ki ikinci kitap çıktı bile. En kısa zamanda okuyup çözüme kavuşturmak gerek tabii. :)

Kitap okuma zorluğu çektiğiniz bir dönemdeyseniz, eğlenceli bir şeyler okuyayım kendime geleyim diye düşünüyorsanız Operatöre Bağlanıyorsunuz 1 kitabına şans verebilirsiniz. Ben ikinci kitabını da okuyup bitirince onun yorumunda yeniden görüşürüz. 🤭♥️16 yorum:

 1. Tam atıştırmalık eğlenceli bir kitap gibi görünüyor. :) Kalemine sağlık.

  YanıtlaSil
 2. Keyifli bir kitap diye düşündüm :)

  YanıtlaSil
 3. bu yazarı okumuştum keyifli dili vardı ivit, bunu da okuyabilirim :)

  YanıtlaSil
 4. Great review! This sounds like a really fun and quick read, I love the cover and the sound of Serce's character. Thank you so much for sharing x

  YanıtlaSil
 5. Kapak tasarımı çok cici, kendisi de eğlenceli bir kitaba benziyor. Denk gelirsem okurum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beklentiye girmeden, eğlenmek için okunabilir evet :)

   Sil
 6. Geçenlerde denk geldim bu kitaba merak da ettim konusu ilgimi çekti eğlenceli bir şeye benziyor dedim.Ama kafamda şüphelerim var ki zamanında asude pabucumun ajanına da öyle demiş kitaba sinir olmuştum.Senin yorumundan sonra aldım listeme şans vereceğim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beklentiyle okursan beğenmeyebilirsin, eğlenmek istersen şans ver bence de :)

   Sil
 7. Bu kitabı bu ara sık sık görüyorum.Çok güzel anlatmışsın👏

  YanıtlaSil